محمود واعظی: استاندار شدن زنان در حال بررسی است/ رحمانی فضلی: مدیر زن در حد استاندار نداریم

(تیتر از جنگ خبر)
ایلنا
رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه موضوع استانداری زنان در حال بررسی است، گفت: برای استاندار شدن مراحلی باید طی شود از این رو از زنان به عنوان فرماندار و معاون استاندار استفاده کردیم تا این فرایند طی شود.

محمود واعظی در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست هیات دولت در خصوص مساله استاندار پروازی گفت: رییس جمهور پیش‌تر فرمودند که استاندار پروازی نمی‌تواند به مردم استان خدمت کند.

او افزود: رییس جمهور تاکید دارد استانداران از جوانان و بانوان در استان حتما استفاده کنند. خوشبختانه وزیر کشور هم کار خوبی کردند؛ برای هر استان که حکمی زده می شود، پیوستی دارد و مشخص است چه کاری باید انجام دهد. به نظر می رسد استانداران با شرایط جدیدی کارشان را شروع می‌کنند.

رییس دفتر رییس‌جمهور در پاسخ به سوالی درباره اظهارت رحمانی فضلی در خصوص مدیریت بانوان و اینکه گفته بود در حال حاضر مدیر خانمی که بتواند در حد استانداری فعالیت کند نداریم و مطالبات جامعه مدنی در این خصوص گفت: این مساله در حال بررسی است. وزارت کشور تلاش بسیار زیادی کرده است. انتخاب یک استاندار برای استان انتخاب سختی است؛ استاندار علاوه بر اینکه باید با مدیران کل همه وزارت خانه‌ها هماهنگ باشد با چهارده ارگان حکومتی باید کارهایش را تنظیم کند و رییس امنیت استان است. به هر حال ما در انتخاب مسئول خیلی تفاوت جنسیتی قائل نیستیم ولی توانایی‌هایی که یک فرد باید داشته باشد مهم است. ما باید برگردیم به گذشته که آقایان این مراحل را طی کردند؛ بخشدار، فرماندار و معاون استاندار شدند.

واعظی ادامه داد: اینکه ما تعدادی فرماندار زن و معاون زن در برخی استانداری ها گذاشتیم برای این منظور است. این فرآیند زمان می‌برد اما محدودیتی قائل نیستیم.