تجمع کارگران بهره‌برداری ستاره خلیج فارس این‌بار مقابل ساختمان مجلس

تجمع کارگران بهره‌برداری ستاره خلیج فارس این‌بار مقابل ساختمان مجلس
دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۴ سپتامبر ۲۰۱۷

صبح روز دوشنبه 13 شهریور، کارگران بهره‌برداری پالایشگاه ستاره خلیج فارس در ادامه اعتراضشان نسبت به تحمیل قرارداد پیمانکاری بجای قرارداد مستقیم،به تهران سفر کرده ومقابل مجلس تجمع کردند.
به گزارش ایلنا، این کارگران پیش ازاین درروزهای یازدهم شهریورماه وبیست ونهم مرداد ماه با تجمع مقابل اداره کل کار واستانداری هرمزگان اعتراضشان رادرهمین رابطه بنمایش گذاشته بودند.
حدود100نفراز کارگران بهره‌برداری پالایشگاه ستاره خلیج فارس، با وجود آنکه هنوز قرارداد کاریشان باتمام نرسیده،از روز شنبه هفته جاری منع ورود به محل کارشان شدند وپس از مراجعه به اداره کار ، استانداری و دیگر نهادهای محلی، امروز مقابل مجلس تجمع کردند.
یکی از این کارگران معترض گفت: « روز جمعه در حالی که در خوابگاه در حال استراحت بودیم، فردی با تک تک ما تماس گرفت، خود را از نیروهای حراست پالایشگاه معرفی کرد و اعلام کرد که "همین امروز باید به شرکت پیمانکار مراجعه کرده و اقدام به امضای قرارداد با پیمانکار کنید، در غیر این صورت از فردا جلوی ورود شما به محل کارتان در پالایشگاه گرفته خواهد شد."
از آنجایی که منطق حکم می کرد با یک تماس از سوی یک فرد مجهول الهویه،اقدامی آن هم در روز تعطیل جمعه و عید قربان انجام ندهیم، صبح روز شنبه مثل روزهای گذشته برای ورود به محل کارمان به درب اصلی پالایشگاه ستاره خلیج فارس مراجعه کردیم اما در کمال ناباوری از ورود ما به محوطه پالایشگاه جلوگیری شد.»
یکی دیگر از این تجمع کنندگان گفت: « ما تا تاریخ 31 شهریورماه سال جاری قرارداد کاری با پالایشگاه داریم و در حالی که هنوز زمان قرارداد ما به سر نرسیده از ورود ما جلوگیری شده است. به اداره کار استان مراجعه کرده و شکایتی تنظیم کردیم اما امیدی به رسیدگی به این شکایت نداریم. به همین دلیل امروز جلوی مجلس تجمع کرده ایم.
وی افزود: ما توسط آزمون استخدامی سال 92 جذب این شرکت شده ایم و پس از گذراندن موفقیت آمیز دوره آموزشی و آزمایشی و گرفتن تأییدیه های لازم از مدیرعامل وقت شرکت نفت ستاره خلیج فارس، امروز می بایست قراردادهای استخدام رسمی با این شرکت امضا کنیم، نه تنها این کار صورت نگرفته بلکه از ورود ما هم به محل کارمان جلوگیری شده است.»
یکی دیگر از کارگران بهره‌برداری پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: "از ما می خواهند به شرکت پیمانکار فعال در پالایشگاه مراجعه کرده و قرارداد با این شرکت امضا کنیم، در حالی که ما در آزمون استخدامی شرکت نفت ستاره خلیج فارس قبول شده ایم؛ آیا این قانونی است که از ما می خواهند بیش از سه سال از عمرمان را که در گذراندن موفقیت آمیز آزمون استخدامی، آزمون های فنی ، مصاحبه ها و دوره های آزمایشی و آموزشی گذرانده ایم را بی خیال شویم و برای کار به شرکت پیمانکاری مراجعه کنیم؟"