تجمع اعتراضی دانشجویان پرستاری زنجان مقابل درب ستاد دانشگاه علوم پزشکی استان

تجمع اعتراضی دانشجویان پرستاری زنجان مقابل درب ستاد دانشگاه علوم پزشکی استان
پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳ ژوئیه ۲۰۱۷


پیش از ظهر روز پنجشنبه 22 تیر، جمعی از دانشجویان رشته پرستاری استان زنجان مقابل درب ستاد دانشگاه علوم پزشکی استان تجمع کرده‌اند.
به گزارش فارس، بی‌عدالتی‌ها در پرداخت‌ها، عدم پرداخت معوقاتی که هشت ماه از زمان آنها می‌گذرد، در نظر نگرفتن ساعات بهره‌وری در شیفت‌های موظف و سیاست تربیت پرستار بیمارستانی از دلایل اعتراض این افراد بوده است.
یکی از معترضان گفت: با اجرایی شدن این طرح بیمارستان‌ها محوریت کار قرار می‌گیرند و رشته پرستاری از آکادمیک بودن و دانشگاه‌ها از محوریت، خارج می‌شوند.
وی افزود: در سطح جهان به رشته پرستاری به صورت آکادمیک پرداخته می‌شود اما در کشور این طرح موجب بروز مشکلات زیادی خواهد شد.
این معترض با بیان اینکه نباید با جان مردمی بازی کرد، ادامه داد: با وجود تحصیلات دانشگاهی و گذراندن دوره‌های کارورزی، هنوز در کشور خطاهای زیادی در حوزه بیمارستانی رخ می‌دهد، اگر تربیت پرستاران در بیمارستان‌ها اتفاق افتد،‌ مشخص نیست نتیجه چه خواهد شد!؟
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیمارستان الغدیر ابهر اعلام کرده که 30 نفر از دانشجویان را جذب خواهد کرد، تصریح کرد: این در حالی که این بیمارستان بخشی برای گذراندن دوره کارورزی نداشته و کارورزان آن به بیمارستان‌های زنجان معرفی می‌شوند.
این دانشجو با تاکید بر اینکه بدون فراهم کردن زمینه‌ها و امکانات لازم طرح تربیت پرستار بیمارستانی مطرح شده است، افزود: در حال حاضر بیشتر نهادها و انجمن‌های پرستاری کشور نسبت به این طرح معترض هستند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر قصد دارند کد رشته‌های این پرستاران را وارد دفترچه‌های کنکور سراسری کنند، گفت: این در حالی است که طرح هنوز مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ندارد.
این معترض با اشاره به اینکه اجرای طرح تربیت پرستار بیمارستانی موجب به خطر افتادن سلامت افراد خواهد شد،‌ یادآور شد: متاسفانه پشت همه این قضایا مافیای سلامت قرار دارد که به دنبال قدرت هستند.
وی در حال حاضر افرادی در استان زنجان هستند که کارانه میلیاردی دریافت می‌کنند، باید به این امور رسیدگی شود،‌ وزارت بهداشت نمی‌پذیرد که امور مربوط به پرستاران توسط متخصصان این حوزه پیگیری شود.
این معترض گفت: 15 هزار پرستار بیکار و مایل به اشتغال در کشور وجود دارد، صدای ما به جایی نمی‌رسد و آتش به اختیار عمل می‌کنیم.