تجمع اعتراضی کارگران کارخانه ماشین‌سازی لرستان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل استانداری همزمان با سفر وزیرکشور

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه ماشین‌سازی لرستان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی مقابل استانداری همزمان با سفر وزیرکشور
پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳ ژوئیه ۲۰۱۷

روز پنجشنبه 22تیرماه، کارگران کارخانه ماشین‌سازی لرستان همزمان با سفر وزیر کشور به این استان دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی،دست به تجمع مقابل استانداری لرستان زدند.
کارگران اخراج شده از این واحد با حمل نوشته‌هایی با مضامینی همچون " شرکت ماشین‌سازی لرستان در سال تولید ملی، اقتصاد مقاومتی در سایه دولت تدبیر و امید تعطیل می‌شوند" و یا " استاندار لرستان تعطیلی کارخانه‌های مساوی فقر و بیکار" و "مسئولان تعطیلی کارخانه‌ها مساوی بیکاری و طلاق و خودکشی" خواستار رسیدگی هرچه سریع‌تر مسئولان استان و انعکاس تعطیلی این واحد صنعتی مهم استان به مسئولان کشور شدند.
به گزارش تسنیم، یکی از کارگران این واحد صنعتی در این تجمع گفت: دلیل تشدید مشکلات این واحد صنعتی قدیمی استان لرستان با پیشینه 40 ساله بی‌مسئولیتی مسئولان استان و عدم مدیریت صحیح آن‌ها در این زمینه است که این کارخانه را در آستانه تعطیلی قرار داده است.
وی می‌افزاید: مشکل کارگران این واحد 6 ماه حقوق معوقه و یا 5 ماه عدم واریز حق بیمه آن‌ها نیست بلکه مشکل آن‌ها بیکاری در اثر تعطیلی کامل این کارخانه است.
دیگر کارگر این واحد صنعتی با فریادهای خود می‌گوید: مسئولان استان رسیدگی به یک مرغداری 24 متری را به کارخانه‌ای به این بزرگی ترجیح می‌دهند!
ماشین‌سازی لرستان با قدمتی بالغ‌بر ۴۰ سال این روزها با تشدید بحران نفس‌های آخر خود را می‌کشد و می‌رود تا این صنعت را نیز به تاریخچه واحدهای تعطیل لرستان اضافه کند.
شرکت ماشین‌سازی لرستان باسابقه‌ای بیش از 40 سال درزمینهٔ طراحی، ساخت و نصب انواع سازه‌های فلزی و تجهیزات صنعتی قدیمی‌ترین صنعت استان لرستان محسوب می‌شود که زمانی سازه‌های فاز یک پارس جنوبی و سکوهای نفتی و پروژه‌های بسیاری ازاین‌دست را به سرانجام رسانده است و چند سالی است دودی از این کارخانه بلند نمی‌شود.
ماشین‌سازی لرستان درگذشته و پیش از آغاز بحران‌های مالی با 500 کارگر خود رونق محسوسی در تولید انواع سازهای فلزی داشت و امروز با تشدید بحران‌های مالی و اخراج کارگران خود حتی قادر به تأمین هزینه شرکت‌های خدماتی نیست و شرایط این شرکت هرروز بدتر از دیروز می‌شود.
مالک پیشین این شرکت گروه آریا بود که مدیر آن به دلیل فسادهای مالی و اختلاس‌های کلان اعدام شد و اکنون مالکیت ماشین‌سازی لرستان چند سالی است در اختیار دادستانی کشور قرارگرفته و زمزمه‌هایی نیز از واگذاری آن به بانک ملی شنیده می‌شود تا فعالیت خود را آغاز کند.
اما آمدوشدهای مسئولان در ستاد تسهیل استان نیز نتوانست درد کارگران اخراج شده از این صنایع را درمان کند تا اینکه امروز و در جریان سفر وزیر کشور به خرم‌آباد تعدادی از کارگران این واحد صنعتی با تجمع مقابل استانداری لرستان محل برگزاری همایش منتخبان شوراهای شهر استان خواستار رسیدگی به وضعیت خود شوند.