پایان اعتصاب کارگران کارخانه رینگ سازی مشهد پس از یک هفته بدنبال وعده کارفرما

سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱ ژوئیه ۲۰۱۷

روزسه شنبه 20 تیر، کارگران کارخانه رینگ سازی مشهد پس از یک هفته به اعتصابشان در اعتراض به تاخیردر پرداخت مطالباتشان وعدم اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل، به دنبال برگزاری جلسه شورای تامین شهرستان مشهد و وعده کارفرما،پایان دادند ومشغول بکارشدند.
اعتصاب وتجمعات اعتراضی این کارگران ا ز روز14تیرماه شروع وتا به امروز ادامه داشت.
به گزارش ایلنا، به دنبال برگزاری جلسه شورای تامین شهرستان مشهد، کارگران کارخانه رینگ سازی مشهد به اعتراض خود خاتمه و از امروز به کارشان بازگشتند.
در کارخانه رینگ‌سازی مشهد دست کم ۸۰۰ کارگر مشغول کارند و از قرار معلوم همه این کارگران پس از برگزاری جلسه اخیر شورای تامین شهرستان مشهد از امروز (سه شنبه/۲۰ تیر ماه) به کار خود بازگشته‌اند.
از قرار معلوم در جلسه مورد نظر که روز گذشته برگزار شده است کارفرما رینگ سازی و مسئولان دولتی به نمایندگان کارگران وعده داده‌اند که ظرف مدت یک ماه به خواسته‌های کارگران معترض رسیدگی‌خواهند کرد.
برهمین اساس کارگران این واحد صنعتی پس از اطلاع از ابلاغ خواسته‌‌های خود و براساس اعتمادی که به وعده‌های داده شده دارند تصمیم به خاتمه اعتراض و بازگشت به کار گرفتند.
کارخانه رینگ سازی مشهد با گروه خودروسازی ایران خوردو در ارتباط است، این واحد صنعتی در زمینه ساخت انواع رینگ خودروهای بزرگ و کوچک فعالیت داشته اما به گفته کارگران در حال حاضر فعالیت آن تنها بر تولید رینگ‌ کوچک متمرکز است.