تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده پرستاری شهیدبهشتی به آئین‌ نامه‌های جدید وزارت بهداشت

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده پرستاری شهیدبهشتی به آئین‌نامه‌های جدید وزارت بهداشت
دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰ ژوئیه ۲۰۱۷
صبح روز دوشنبه 19 تیر،دانشجویان دانشکده پرستاری دانشگاه بهشتی در اعتراض به ابلاغیه جدید وزارت بهداشت در مورد تربیت پرستار در بیمارستان،ضمن تحریم امتحانات تجمع کردند.
به گزارش پایگاه خبری نظام پرستاری تهران، علت تجمع دانشجویان ابلاغیه جدید وزارت بهداشت آن را تدوین کرده و به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شده است.
در این آئین‌نامه‌ها که به امضای وزیر بهداشت رسیده است بیمارستان‌ها متولی تربیت دانشجوی پرستاری شدند و دانشکده‌ها فقط باید با آن‌ها همکاری کنند. در اصل این دانشکده‌ها هستند که متولی تربیت دانشجوی پرستاری هستند.
با این روند افزایش ظرفیت‌ها و پذیرش بی‌رویه دانشجو پرستاری در دانشکده‌ها با توجه به کمبود کادر آموزشی مناسب و اساتید هیئت علمی هم‌چنین نبود فضای آموزشی مناسب کیفیت آموزش پرستاری کاهش یافته و باعث به خطر افتادن سلامت مردم در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی می‌شوند و از سوی دیگر با توجه به این‌که شرایط لازم برای جذب پرستار بیشتر در بیمارستان‌ها وجود ندارد، سبب افزایش بیکاری و در خطر انداختن آینده کاری دانشجویان پرستاری می‌شوند.
بنابهمین گزارشات،دکتر عباس زاده رئیس دانشکده پرستاری شهید بهشتی و دبیر بورد پرستاری وزارت بهداشت ضمن ندادن پاسخ مناسب به معترضان، آن‌ها را به سیاسی کاری و فعالیت جناحی متهم کرد و از جمع دانشجویان خارج شد.