وزیر ارشاد: بودجه قرآنی سال آینده دو برابر می شود

ایرنا
سید رضا صالحی امیری عصر جمعه در اختتامیه بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن کریم در مصلای امام خمینی(ره) گفت: افزایش بودجه قرآنی کشور 17.7 درصد است اما معتقدیم بودجه حوزه فرهنگ قرآنی باید 100درصد افزایش یابد و این حداقل وظیفه ماست.

وی همچنین از شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون فرهنگی برای افزایش ۱۰۰ درصدی بودجه قرآنی سال جاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکر کرد.

صالحی امیری گفت: ما تلاش می کنیم تا با کمک تمام نهادهای فرهنگی از حوزه های علمیه و موسسات مردمی قرآنی گرفته تا نهادهای عمومی مانند شهرداری و آستان قدس رضوی و همچنین نهادهای رسمی مانند آموزش و پرورش و وزارت ارشاد گفتمان قرآن را ترویج کنیم.

وی راه نجات کشور از مجموعه آسیب های اجتماعی را در گسترش گفتمان قرآن و عترت دانست و گفت: به فرزندانمان بیاموزیم که اگر قرار است مردمی دین مدار، اخلاق مدار و با معرفت داشته باشیم، باید از چشمه های قرآن و عترت بنوشیم.
...
صالحی امیری برپایی بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن را افتخاری برای نظام و به ویژه دستگاه فرهنگی کشور دانست و گفت: من از تمام کسانی که در مسیر توسعه فرهنگ قرآنی گام برمی دارند، تشکر می کنم و ما باور داریم که باید روح قرآن و گفتمان قرآنی درسبک زندگی ایرانی اسلامی جاری شود و این کار با نگاه کلان و همه جانبه نگر و برنامه ریزی ممکن خواهد بود.
...
صالحی امیری گفت: فضای مجازی فرصت بزرگی برای توسعه فرهنگ قرآنی است که نباید از آن غافل بود و اگر از این فضا استفاده نکنیم، به یک آسیب ملی برای نسل جوان تبدیل خواهد شد.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: باید در سال جدید همه توان خود را از طریق 40 میلیون گوشی هوشمند و میلیون ها سایت و شبکه های اجتماعی برای انتقال پیام قرآن به کار بندیم و این پیام را برای همگان ارسال کنیم.
...
بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن کریم از هشتم خرداد مصادف با سوم ماه مبارک رمضان در محیطی به وسعت 50 هزار متر مربع در مصلای امام خمینی(ره) آغاز شد تا مسئولان این نمایشگاه بازتابی از فعالیت های قرآنی کشور را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهند و از طرف دیگر جدیدترین محصولات قرآنی در عرصه های فرهنگی و هنری را در چهار بازارچه عفاف و حجاب، محصولات قرآنی، آثار مکتوب و نرم افزار ارائه کنند.

نمایشگاه امسال با شعار «قرآن، اخلاق، زندگی» و با همکاری 50 نهاد و موسسه آغاز به کار کرد و در حدود 40 کمیته اجرایی و محتوایی برای هرچه بهتر برگزار کردن این رویداد مهم قرآنی کشور تلاش کردند.


...