مدیرعامل تامین اجتماعی: شرمنده بازنشستگان هستیم

ایسنا
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: شرمنده بازنشستگان هستیم ولی تلاش کرده‌ایم که هر سال افزایش حقوق‌ها بالاتر از نرخ تورم باشد و در جهت آینده‌ای بهتر و اطمینان‌بخش‌تر اقدامات موثری صورت گرفته است.

سید تقی نوربخش در جمع نمایندگان تشکل‌های کارگران، بازنشستگان و کارآفرینان استان کرمانشاه ... گفت: منابع این سازمان حاصل انباشت بین نسلی حق بیمه کارگران این کشور است. کارگری که از سفره کوچک او منابع این سازمان تشکیل می‌شود و دستبرد در این منابع و شریک کردن افرادی مثل بابک زنجانی در این منابع چالش جدی به وجود آورده بود.

نوربخش ایجاد کسری بودجه فاحش برای سازمان تأمین اجتماعی را از دیگر نتایج سوء مدیریت در دولت قبل ارزیابی کرد و گفت: در سال ٩١ از بودجه ٣٢ هزار و ٥٠٠ میلیارد تومانی سازمان تأمین اجتماعی ٥٠٠٠ میلیارد تومان کسری وجود داشت.
...
وی در ادامه به مقایسه افزایش حقوق بازنشستگان و نسبت آن با تورم سالیانه در سال‌های اخیر و دولت قبل پرداخت و گفت: کارگران و بازنشستگان در دولت قبل ٢٥ درصد کمتر از نرخ تورم افزایش حقوق داشته‌اند و در دولت دکتر روحانی ٣٢ درصد بیشتر از نرخ تورم افزایش حقوق داشته‌اند و بخشی از عقب ماندگی‌های گذشته جبران شده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با تأیید وجود کاستی و مشکلات در معیشت کارگران و بازنشستگان، گفت: همواره در جلسات مختلف اعلام کرده‌ایم که شرمنده بازنشستگان هستیم ولی تلاش کرده‌ایم که هر سال افزایش حقوق‌ها بالاتر از نرخ تورم باشد و در جهت آینده‌ای بهتر و اطمینان‌بخش‌تر اقدامات موثری صورت گرفته است.
...
بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی ادامه داد: قسمت عمده‌ای از مسائل سازمان تأمین اجتماعی مربوط به تعهدات بدون منبع است که سالیانه ٢٢ هزار میلیارد تومان تعهد دولت به این سازمان ایجاد می‌کند در حالی که حداکثر ٢ تا ٣ هزار میلیارد تومان به این سازمان پرداخت می‌شود. البته در سال گذشته ١٥ هزار میلیارد تومان به سازمان پرداخت یا واگذاری انجام شده است.