تجمع مهندسان برای پیگیری سپرده‌گذاری و تخلف ۴۰ میلیاردی اعضای سابق سازمان نظام مهندسی

خبرگزاری فارس
در حالیکه از زمان تغییرات هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی تهران سالهاست می‌گذرد و هیأت مدیره جدید بر سر کار آمده اما هنوز تکلیف ۴۰ میلیارد پولی که توسط هیأت مدیره سابق نزد بانک شهر سپرده‌گذاری و بلوکه شده مشخص نشده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز صبح تعداد زیادی از مهندسان و اعضای سازمان نظام مهندسی در میدان فردوسی و در مقابل بانک شهر تجمع خودجوشی برگزار کرده و خواستار توجه مسئولان به تخلفی که اعضای هیأت مدیره سابق انجام داده‌اند شده و اعلام کردند که باید تکلیف بازپس‌گیری و سپرده 40 میلیارد تومانی بلوکه شده نزد این بانک هرچه سریعتر مشخص شود.

مهندسان در این تجمع اعلام می‌کردند که تا زمانی که هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی نتواند اقدامی در این خصوص انجام دهد هر پنج‌شنبه به این تجمع خود در همین محل ادامه خواهند داد.

بنابراین گزارش، در دوره ریاست حبیب الله بیطرف رئیس سابق سازمان نظام مهندسی استان تهران(قربانخانی رئیس کنونی سازمان نظام مهندسی) بحث تخلف 40 میلیارد تومانی اعضای هیات مدیره قبلی در سال 95 مطرح شد.

پیشتر بیطرف در پاسخ یکی از اقدامات مهم در 10 ماه گذشته شفاف‌سازی عملکرد مالی سازمان و پیگیری سخت وثیقه‌گذاری 40 میلیارد تومانی هیات مدیره سابق (دوره ششم) بوده است.

وی ادامه داد: در دوره ششم با مصوبه هیات مدیره که 5 نفر آن را امضا کرده بودند این 40 میلیارد تومان در یکی از شعب بانک شهر سپرده‌گذاری شده و سپس مبلغ 32 میلیارد تومان تسهیلات به نفع یک شرکت خصوصی دریافت کرده بودند.