تجمع اعتراضی کارگران شهرداری منطقه 5 شهرداری اهواز نسبت به عدم پرداخت 4 ماه حقوق و دیگر مطالبات

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری منطقه 5 شهرداری اهواز نسبت به عدم پرداخت 4 ماه حقوق و دیگر مطالبات
چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۹ آوریل ۲۰۱۷
به گزارش ایرنا، صبح امروزچهارشنبه30فروردین،جمعی از کارگران شهرداری منطقه5اهوازدراعتراض به عدم پرداخت4ماه حقوق ودیگر مطالباتشان مقابل ساختمان این شهرداری تجمع کردند.
در پی تجمع تعدادی از کارگران شهرداری منطقه 5 اهواز، شهردار این منطقه گفت: حقوق یک ماه کارگران تا فردا پنجشنبه پرداخت می شود.
درهمین رابطه رمضان سواری شهردار منطقه 5 اهوازبه خبرنگاریکی از خبرگزاری ها گفت: چک حقوق این کارگران صادر شده و تا فردا به حساب آنها واریز می شود.
وی با اشاره به اینکه فعالیت منطقه 5 اهواز از خرداد 95 آغاز شده، افزود: این منطقه کمتر از یک سال کار خود را آغاز کرده اما 13 ماه حقوق به کارگران زیرپوشش خود پرداخت کرده است.
سواری توضیح داد: این کارگران پیش از این زیر نظر شهرداری منطقه 4 کار می کردند و مطالبات سه ماه آنها نیز مربوط به آن دوره است و تنها فروردین ماه را از شهرداری منطقه 5 طلب دارند که فردا پرداخت می شود.
وی گفت: بیش از 250 کارگر زیر نظر این شهرداری کار می کنند که به دلیل تازه تاسیس بودن، قراردادها با شهرداری منطقه 4 است.
به گفته وی، همه کارگران این شهرداری به جز کارگران ناحیه 2 که تجمع کرده بودند، تا امروز حقوق این ماه خود را دریافت کرده اند.
بر اساس این گزارش، پیش از این منطقه کوت عبداله، شهرداری منطقه 5 اهواز را تشکیل می داد اما با تفکیک آن از اهواز در سال 91 و تاسیس شهرستان کارون با مرکزیت شهر کوت عبداله، منطقه 5 شهرداری اهواز منحل شد. در سال 95 با ادغام بخشی از مناطق 4 و 6، منطقه 5 دوباره تاسیس شد.
کارگران شهرداری ها در خوزستان همیشه با مشکلات حقوق و دستمزد روبه رو بوده اند.