سخنگوی دولت: ۱۰۰ میلیارد تومان برای جبران بخشی از خسارات سیل اختصاص دادیم

ایرنا
سخنگوی دولت گفت: با تصمیم هیات دولت مقرر شد برای جبران بخشی از خسارات مالی سیل در چهار استان کشور بالغ بر 100 میلیارد تومان تخصیص داده شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمدباقر نوبخت روز سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: با توجه به رخداد غم انگیز و ناراحت کننده وقوع سیل در چهار استان کشور در جلسه هیات دولت ضمن استماع گزارش نماینده ویژه رییس جمهوری که به این استان ها سفر کرده بود، تصمیم گرفته شد سازمان برنامه و بودجه بتواند از همه ظرفیت های قانونی سال گذشته که برای استفاده از اعتبارات حوادث غیرمترقبه وجود داشت و استفاده نشده برای امسال استفاده کند.

معاون رییس جمهوری گفت: امیدواریم گزارش های نهایی که واصل می شود اعتبارات تکمیلی نیز برای چهار استان اختصاص داده شود.

**مصوبه دولت در کمک به محرومان، انتخاباتی نیست

سخنگوی دولت با اشاره به تصویب نهایی ضوابط اجرایی قانون بودجه 96 در هیات وزیران گفت: در راستای احکامی که در تبصره 12 و 14 وجود داشت امکان اجرای قانون بودجه فراهم و سازمان برنامه و بودجه موظف شد در اجرای این قانون نسبت به افزایش یارانه خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اقدام کند.

نوبخت افزود: مقرر شد افزایش مستمری خانواده ها تا 20 درصد حداقل دستمزد افزوده شود و به خانوار یک نفره 95 هزار تومان، دو نفره 189 هزار تومان، سه نفره 253 هزار تومان، چهار نفره 337 هزار تومان و 5 نفره و بیشتر 365 هزار تومان به صورت نقدی در جهت کمک علاوه بر یارانه پرداخت شود.

وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه با همکاری سازمان هدفمندی یارانه ها و دستگاه های ذیربط این افزایش را در 26 فروردین ماه به حساب خانوارها واریز کرد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه برخی رسانه ها از این اقدام احساس خرسندی نکردند، گفت: البته این رسانه ها از کمک به افراد تحت پوشش دلخور نیستند بلکه فکر می کنند دولت با توجه به نزدیکی انتخابات این اقدام را انجام داده ولی دولت از ماه های گذشته در هر فصل در راستای امنیت غذایی، سبد کالا به این خانوارها پرداخت می کرد و درصدد بودیم این افزایش صورت گیرد.

نوبخت خاطرنشان کرد: نمی توان تا زمانی که این دولت در مسند امور است، کارها را تعطیل کرد؛ همانند طرح های عمرانی که برای آن ها زحمات زیادی کشیده شده و برخی مایل نیستند به بهره برداری برسد اما دولت طبق قانون تا مرداد و شهریور باید کار خود را ادامه دهد.

...