روحانی: دولت یازدهم در تامین تجهیزات نظامی به اندازه ۱۰ سال گذشته کار کرده/ وسوسه های اقتصادی، نیروهای مسلح را از ماموریت اصلی دور می کند

ایرنا
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در آئین گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران ... گفت: دولت یازدهم مفتخر است که از روز اول یکی از اهداف بلندش تقویت قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران بوده است. آمار و ارقام نشان می دهد که در دولت یازدهم بودجه بنیه دفاعی نسبت به آغاز این دولت 145 درصد رشد داشته است و این به آن معناست که در شرایط سخت اقتصادی کشور، اهتمام دولت به تقویت بیشتر نیروهای مسلح بوده است.

رئیس دولت تدبیر و امید اظهار کرد: دولت یازدهم افتخار دارد که از لحاظ تجهیزات و امکانات راهبردی نیروهای مسلح در سه و سال و نیم به اندازه 10 سال گذشته آن گام برداشته است.
...
روحانی تاکید کرد: صلاح وصداق نیروهای مسلح ما اجرای توصیه و وصیت امام راحل و تاکیدات مقام معظم رهبری است که نیروهای مسلح ما باید از بازی های سیاسی به دور باشند و هر مقدار فاصله نیروهای مسلح که طبق تاکید امام راحل از سیاست بازی دورتر باشد، آن نیروی مسلح قدرتمند تر و ملت در کنار آن نیروی مسلح خواهد بود.
وی اضافه کرد: ارتش در طول 30 سال بعد از دفاع مقدس و همچنین سایر نیروهای مسلح به این وصیت امام(ره) و تاکید مقام معظم رهبری عمل کرده اند و این برای ما مهم است.

رئیس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: گرچه نیروهای مسلح و از جمله ارتش طبق اصل 147 قانون در زمان صلح باید به دولت در زمینه امدادی، آموزش، تولیدی وجهادسازندگی کمک کنند ولی این کمک نباید به قدرت دفاعی آنها لطمه وارد کند .

روحانی افزود: همواره نیروهای مسلح درکنار دولت بوده اند ولی ورود نیروهای مسلح در وسوسه های اقتصادی می تواند آنها را ازهدفهای بلند دور کند. وسوسه های اقتصادی می تواند افکار فرماندهان و نیروهای مسلح را از وظیفه اصلی خود دور کند .

وی ابراز امیدواری کرد با وحدت و اتحاد نیروهای مسلح و اجرای دستورات دینی و فرماندهی کل قوا، هر روز شاهد وحدت اقتدار بیشتر نیروهای مسلح باشیم و در همه جا مردم می توانند در کنار نیروهای مسلح احساس امنیت و آرامش کنند.