نماینده اصولگرا: منشأ کشتار مردم در حادثه سیل وزارت راه و شهرسازی بود

خبرگزاری فارس
نماینده ارومیه در مجلس گفت: منشأ کشتار مردم در حادثه سیل مناطق غربی کشور سهل‌انگاری وزارت راه و شهرسازی بود.

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اظهار داشت: منشأ اصلی کشتار مردم سهل‌انگاری وزارت راه و شهرسازی در بستن راه اصلی عبور مردم محلی و استفاده از راه جایگزین خطرناک از بستر یک رودخانه بود، نبود زیرساخت‌های لازم مانند پل‌های شناور و متحرک در افزایش خسارات وارده به منطقه تأثیر زیادی داشته است.

وی افزود: مسولان محلی اکثراً در مناطق سیل‌زده حضور داشتند، ما انتظار کمک و توجه بیشتر از سوی مسئولین عالی کشور را داشتیم، در حالی که برخلاف وعده‌ها هنوز اینگونه اقدامات در سطح کلان صورت نگرفته است.

قاضی‌پور با گله‌مندی از تصمیمات گرفته‌شده توسط دولت، تصریح کرد: قرار بود از تهران امکانات مورد نیاز جهت کمک به مردم سیل‌زده اعم از خوراک و دیگر بسته‌های توزیعی ارسال شود، ولی هنوز چنین امری صورت نگرفته است.

نماینده ارومیه در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به نبود زیرساخت‌های لازم در دیگر مناطق، امکان بروز فاجعه‌های بزرگتر از سیل گذشته وجود دارد و نیاز است که دولت و وزارت راه و شهرسازی اقدامات لازم و فوری را جهت جلوگیری از بروز حوادث سنگین‌تر انجام دهد.

انتهای پیام/