مقام کارگری: "داروگر" پس از واگذاری به بخش خصوصی با مشکل روبرو شد/اخراج کارگران غیرقانونی است

(تیتر از جنگ خبر)
تسنیم
رئیس کانون شوراهای اسلامی کار غرب تهران با بیان اینکه کارگران داروگر غیرقانونی اخراج شده اند گفت:این شرکت که پرونده قضایی دارد، پس از واگذاری به بخش خصوصی با مشکلات متعددی مواجه شد و تولید آن از ۵۰۰ قلم به ۱۰ قلم کاهش پیدا کرد.

محمدرضا فرضعلیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره آخرین وضعیت کارگران شرکت داروگر گفت: این شرکت یک هلدینگ بوده است. کارگران شرکت داروگر در 26 فروردین ماه به محل کار رفتند، گفته شده از بین 400 کارگر حدود 13 نفر اخراج شده اند که 11 نفر آنها قراردادی و 2نفر کارگر رسمی هستند.

وی ادامه داد: بازگشت به کار کارگران رسمی قطعی است، اما کارگران قراردادی باید تعیین تکلیف شوند. کارفرما مدعی این است که این کارگران به دلیل مسائل انضباطی اخراج شده اند. این موضوع مورد قبول ما نیست. چرا که این کارخانه کمیته انضباطی دارد که نماینده کارگر در آنجا حضور دارد، اگر واقعاً مشکل انضباطی بوده است باید در این کمیته مورد بررسی قرار می گرفت.

رئیس کانون شوراهای اسلامی کار غرب تهران گفت: از کارگران اخراج شده درخواست کردیم به اداره کار مراجعه کنند و دادخواست بدهند تا این موضوع را رسیدگی کنند، مشکلات این شرکت به سال قبل بازمی‌گردد به طوری که قرار بود دستگاه‌های این شرکت با حکم قضایی از کارخانه خارج شود.

وی افزود: یکی از طلبکاران شرکت حکمی را از دادگاه گرفته بود که بابت بدهی‌اش دستگاه‌های شرکت برداشته شود و اگر این اتفاق رخ می‌داد قطعا همه کارگران بیکار می‌شدند. این شرکت پس از واگذاری به بخش خصوصی طبق قانون با مشکلات متعددی مواجه شد و تولید آن از 500 قلم به 10 قلم کاهش پیدا کرد.

انتهای پیام/