اعتراف مشهورترین تبهکار پاکستان به جاسوسی برای ایران

ایرانشهر، ۲۴ فروردین

یکی از بزرگترین گنگسترهای پاکستانی که حدود یک سال پیش در این کشور دستگیر شده بود، با انتشار بیانیه رسمی به مواردی از جرم‌های خود اعتراف کرد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها ارتباط و جاسوسی برای رژیم جمهوری اسلامی ایران است.

«عزیر جان بلوچ» بنیانگذار باند تبه‌کاری «لیار گنگستر» در کراچی و رییس سابق کمیته ممنوع الفعالیت «امان خلق» در پاکستان که در 24 آوریل سال گذشته دستگیر شد، اخیرا پس از جلسات متعدد محاکمه‌اش در دادگاه جنایی کراچی با انتشار اعتراف‌نامه رسمی سرگشاده‌ای مسئولیت برخی از اتهام‌های وارد بر خود را بر عهده گرفته است. عزیر بلوچ به روابط غیرقانونی و زد و بند با بعضی چهره‌های سرشناس سیاسی و سازمان‌های بیگانه (خارج از پاکستان) و جمع‌آوری و اخاذی میلیون‌ها دلار پول نامشروع، اعتراف کرده است. او همچنین به سایر فعالیت‌های تبه‌کارانه و بویژه ارتباط نزدیک با سرویس جاسوسی هند (IB) و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران معترف است.

عزیر بلوچ با جاسوس ایرانی به نام «حاجی نصیر» در ارتباط بوده است که برنامه‌های دیدار و گفتگو با ماموران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی را تنظیم می کرده و عزیر بلوچ اطلاعات بسیاری درباره فعالیت‌های نیروهای مسلح پاکستان را در اختیار سرویس‌های جاسوسی جمهوری اسلامی ایران قرار داده است.

به گزارش وبگاه خبری اخبار بین المللی پاکستان، عزیر جان بلوچ رییس سابق کمیته امان خلق که متولد کراچی و از والدین ایرانی‌الاصل است همچنین به مواردی از حذف فیزیکی رقبای سیاسی، پرداخت رشوه، گرفتن باج و بسیاری دیگر از موارد فعالیت‌های مجرمانه اعتراف کرده است و هم اکنون در بازداشت ارتش پاکستان است.