سفر ظریف به مسکو برای شرکت در نشست سوریه

(تیتر از جنگ خبر)
خبرگزاری فارس
وزیر خارجه ایران در بدو ورودش به مسکو ضمن تشریح اهداف این سفر یک روزه گفت: بعد از تجاوز آمریکا به خاک سوریه لازم بود سه کشور ایران، روسیه و سوریه به عنوان سه متحد با هم این جلسه هماهنگی را داشته باشند.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که پیش از ظهر امروز (جمعه) در رأس هیأتی و به منظور انجام سفری یک روزه و شرکت در نشست سه‌جانبه وزرای خارجه ایران، روسیه و سوریه درباره آخرین تحولات سوریه وارد مسکو شد، در بدو ورود به مسکو در تشریح اهداف این سفر یک روزه عنوان کرد: بعد از تجاوز آمریکا به خاک سوریه لازم بود سه کشور ایران، روسیه و سوریه به عنوان سه متحد با هم این جلسه هماهنگی را داشته باشند. ضمنا لازم بود در خصوص توافقات روسای جمهور ایران و روسیه در هشتم فروردین هماهنگی‌هایی را با طرف روس داشته باشیم.

ظریف قرار است دیداری دوجانبه با وزرای خارجه روسیه و سوریه داشته باشد و پس از آن در نشست سه جانبه با لاوروف و المعلم شرکت کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران طی روزهای اخیر در خصوص تحولات اخیر در سوریه رایزنی‌هایی تلفنی با برخی مقامات از جمله دبیرکل سازمان ملل، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و برخی همتایان خود در کشورهای الجزایر، سوریه، روسیه، ایتالیا، ونزوئلا، بولیوی، برزیل، کویت، قزاقستان، ترکیه و عمان داشت.

در این رایزنی‌ها بر لزوم تشکیل کمیته حقیقت یاب بین‌المللی پیرامون حمله شیمیایی به خان شیخون تاکید شد.