اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه خودرو سازی اکیا خودرو مقابل ساختمان استانداری آذربایجان شرقی

اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه خودرو سازی اکیا خودرو مقابل ساختمان استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ -۱۳ مارس ۲۰۱۷


صبح روز 24 اسفند، جمعی از کارگران کارخانه خودرو سازی اکیا خودرودر اعتراض به عدم پرداخت حدود یکسال حقوقشان دست ازکارکشیده و از شهرستان صوفیان راهی تبریز شدند ومقابل استانداری آذربایجان شرقی تجمع کردند.
به گزارش ایلنا، خیابان جمهوری تبریزبدنبال تجمع کارگران دو کارخانه خودرو سازی اکیا و بلبرینگ سازی تبریز در ترافیک سنگینی قرار داشت کارگران این واحدهای صنعتی با پلاکاردها و دست نوشته هایی با مضمون “شرمنده خانواده ایم”، “یک سال است حقوق نگرفته ایم” و غیره اعتراض خود را در مقابل چشمان شهروندان و احیانا مسوولان گذری بنمایش گذاشتند.
علی.ک یکی از کارگران آکیا خودرو نیز با عصبانیت گفت:آقای خبرنگار! اگر شما ۱۰ ماه یا یک سال حقوق نگیری چه کار می کنی؟ اعتراض نمی کنی؟ شرط می بندم دنیا را به هم می ریزی… اما ما کارگران چاره ای نداریم، مگر ما خانواده نداریم؟ مگر ما خرج و مخارج نداریم!؟ چه کسی باید به داد ما برسد؟ وقتی زورمان به کسی نمی رسد تصمیم می گیریم تا بیاییم و در مقابل عمارت بالاترین نهاد استانی، حرف مان را به گوش مسوولان برسانیم!
براساس آخرین خبر،امروزفرماندار شبستر اعلام کرد: مطابق وعده ای که مدیران این واحد صنعتی داده‌اند، مقرر است تمام حقوق معوقه و مطالبات کارگران آکیاخودرو تا پنجشنبه هفته جاری پرداخت شود.
امروز ایلنا دراین باره نوشت، صبح امروز حدود 200 نفر از کارگران کارخانه خودرو سازی «اکیا خودرو » در اعتراض به تاخیر افتادن مطالبات مزدی خود از شهرستان صوفیان برای تجمع در مقابل استانداری آذربایجان شرقی به شهر تبریز آمدند.
کارخانه اکیا خودرو در زمینه تولید اتوبوسهای درون شهری فعالیت دارد و کارگرانش گفتندکه طی یکسال گذشته حقوق نگرفته اند.