مجلس درخواست تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت را پس گرفت

خبرگزاری صداوسیما
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با توضیح روند بررسی تحقیق و تفحص در هیات رئیسه عنوان کرد: تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت پس گرفته شده است.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 24 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 79 آئین نامه داخلی گفت: صبح برادر عزیزمان آقای قاضی پور هیات رئیسه را مورد خطاب قرار داد البته این اولین باری نیست که ایشان به ما تذکر می دهد و گاها تنبیه بدنی هم می شویم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این دومین بار است که عنوان می شود بنده حقیر حق عزیزان را درباره تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت را پایمال می کنم.

وی ادامه داد: رسیدگی به تحقیق و تفحص در هیات رئیسه به عهده عضو دیگر است و بنده زمانی که موضوع ارجاع شود در نوبت دستورکار قرار می دهم.

قاضی زاده هاشمی توضیح داد: کمیسیون بهداشت در گذشته یک تحقیق و تفحص داشت که با تدبیر هیات رئیسه کمیسیون مذکور پس گرفته شد، با این حال نایب رئیس کمیسیون بهداشت هماهنگ کرد موضوع در قالب گزارش ماده 236 ارائه شود که همچنان در این باره مصوبه ای ندارند.

دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اگر تحقیق و تفحص ها مسیر قانونی خود را طی کنند توسط علی اصغر یوسف نژاد موضوع در دستورکار قرار می گیرد.

لاریجانی: کمیسیون بهداشت و درمان گزارش تجمیع تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت را به هیئت رئیسه ارسال کند
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان گفت: کمیسیون بهداشت و درمان گزارش تجمیع تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت را به هیئت رئیسه ارسال کند.

محمدحسین قربانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 24 اسفند) مجلس شورای اسلامی، در تذکر ماده 79 آیین نامه داخلی مجلس گفت: برای چندمین بار علیه جامعه پزشکی و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تذکر ناصحیح در صحن علنی مجلس مطرح می شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: اعضای این کمیسیون هیچ گونه دینی به احدی ندارند و با رسالتی که بر دوش آنها گذاشته شده است برنامه های کمیسیون بهداشت و درمان را پیگیری می کنند.

وی در ادامه افزود: اعضای کمیسیون بهداشت و درمان براساس سوگندی که یاد کرده اند، وفادارانه موضوعات را بررسی می کنند، اما متاسفانه امروز شائبه ایجاد شد که این کمیسیون عزمی برای تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت و درمان ندارد؛ که صحیح نیست.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی گفت: سه مورد تحقیق و تفحص از یک دستگاه به این کمیسیون ارجاع شده بود که کمیسیون بهداشت و درمان با تجمیع موضوع در حال پیگیری مسئله است.

آقای علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: مسیری که در کمیسیون بهداشت و درمان طی شده است و گزارش تجمیع تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت و درمان به هیئت رئیسه ارسال شود.