فراسوی خبر.....پنجشنبه ۱۹ بهمن
حکومت در پایان راه، طوفان انقلاب در راه

زینت میرهاشمی

این روزها پایوران رژیم برای برگزاری تظاهرات فرمایشی به مناسبت پیروزی انقلاب ضد سلطنتی تدارک می بینند. ۳۹ سال پیش مردم ایران با قیام تاریخی روزهای ۲۱ و ۲۲ بهمن سال ۵۷، نظام سلطنتی را سرنگون کردند و دارودسته مرتجعان به سرکردگی خمینی توانستند در فقدان یک بدیل دمکراتیک و مردمی و در ساخت و پاخت با اروپا و آمریکا قدرت را در دست گیرند و ضمن پایمال کردن دستاوردهای انقلاب مردم، قدرت ارتجاعی خود را سامان دهند.
آن چه در این ۳۹ سال بر مردم ایران گذشته بر همگان معلوم است. فقط فهرست بالابلند جنایتهای رژیم در حق مردم ایران و محیط زیست ایرانیان و همچنین فهرست مبارزه مداوم و مقاومت زنان و مردان ایران زمین علیه استبداد دینی و رژیم ولایت فقیه بدون اغراق ۳۹ جلد کتاب قطور می شود.
بنابرین تظاهرات نمایشی که قرار است روز ۲۲ بهمن امسال برگزار شود، کُنش رژیمی است که به علت ستیز تمام قد مردم با حکومت، به آخر خط رسیده و می خواهند برای طرفهای خارجی با سیلی صورت خود را سرخ کنند.
خبرهای چند روز گذشته حاکی از آن است که رژیم به سرکوب گسترده ادامه می دهد.
روز چهارشنبه ۱۸ بهمن، سایت حقوق بشری «هە نگاو» اسامی و مشخصات ١٥ زندانی سیاسی کُرد کە بە اعدام محکوم شدە و هم اکنون در انتظار اجرای حکم خود هستند را منتشر کرد.
در همین روز سازمان دیده ‌بان حقوق بشر اعلام کرد که از ابتدای سال جاری میلادی حداقل سه نوجوان را که قبل از ۱۸ سالگی مرتکب جرم شده اند را اعدام کرده است.
همزمان فشار مداوم بر زندانیان سیاسی ادامه دارد و تعدادی از این زندانیان در اعتصاب غذا هستند.
 
مردم اما در هر فرصت حکومت را به چالش می گیرند. در همین دو روز گذشته شاهد دهها حرکت اعتراضی کارگران بودیم. اعتصاب متحد و قدرتمند کارگران نیشکر هفت تپه پس از ۷ روز در روز چهارشنبه ۱۸ بهمن با پیروزی نسبی موقتاً پایان یافت.
در رویدادی دیگر ۳۲ وکیل دادگستری در بیانیه‌ ای خواستار آزادی رضا شهابی شدند.
مبارزه روزمره زنان علیه حجاب اجباری همچنان در شبکه های اجتماعی داخلی و رسانه های جهانی پوشش داده می شود. حکومت زنان معترض را به مجازاتهای سخت تهدید کرده است. در جواب این تهدیدها، نرگس حسینی از «دختران خیابان انقلاب» که به خاطر اعتراض به حجاب اجباری بازداشت شده از زندان قرچک اعلام کرد که: «به حجاب اجباری اعتراض دارم و پشیمان نیستم».
در این روزها جنبش مردم غارت شده همچنان ادامه دارد. روز سه شنبه ۱۷ بهمن، غارت شدگان موسسات وحدت، افضل، آرمان البرز ایرانیان و... مقابل مجلس رژیم تجمع کردند.
در همین روز غارت شدگان كاسپين در تهران از ساختمان مركزى آرژانتين به شعبه الوند با شعار «مفسد اقتصادی، مجوز و تو دادی» دست به راهپیمایی زدند.
همزمان در ملایر غارت شدگان موسسه آرمان وحدت در برابر شعبه این موسسه دست به تجمع زدند.
رویدادهای دو روز گذشته قطب بندی بین حکومت و مردم را به خوبی نشان می دهد.
اگر حرکتهای اعتراضی یک سال گذشته به شمول خیزشها و قیامهای خیابانی در حدود ۱۴۰ شهر و شهرستان را در نظر بگیریم، قطب بندی موجود در جامعه واضح تر خود را نشان می دهد.
مردم برای آزادی، عدالت و زندگی انسانی بپاخاسته اند و حکومت دینی و دیکتاتوری را بر نمی تابند و طوفان انقلاب در راه است.