فراسوی خبر... شنبه ۲۷ خرداد
هدف گیری خط سرخهای ولی فقیه

زینت میرهاشمی

خامنه ای سوار بر قطار بی دنده و ترمز تلاش کرد که تلخی جام زهر را با گسترش حرکتهای تروریستی و آشوبگری در عراق، یمن، سوریه و ....جبران کرده و به یک قطب مهم و تثبیت شده در خاورمیانه تبدیل شود. به بیان دیگر رژیم تلاش می کند تا ناکامی خود در دستیابی به سلاح اتمی، برای حداقل یک دهه، را با قدرت موشکی و کار برد آن در حرکتهای تروریستی جبران کرده و تهدید جام زهر را با فرصت صدور تروریسم و بنیادگرایی اسلامی خنثی کند.
تصویب تحریمهای جدید در سنای آمریکا در رابطه با سپاه پاسداران، برنامه موشکی و نقض حقوق بشر، بار دیگر خواب شیرین ولی فقیه را آشفته کرد.
روز پنجشنبه 25 خرداد، طرح «مقابله با اقدامات بی ثبات کننده» رژیم با اکثریت قاطع در مجلس سنای آمریکا به تصویب رسید. این طرح در صورت به تصویب رسیدن نهایی در سه محور جمهوری اسلامی را هدف قرار می دهد.
تحریمها علیه اقدامات موشکی، علیه سپاه پاسداران به دلیل حمایت از تروریسم و در رابطه با نقض حقوق بشر، سه محور مشخص این طرح است.
در صورت تصویب این طرح کلیه پایوران رژیم ولایت فقیه که در رابطه با این سه محور فعالیت دارند مورد تحریم قرار خواهند گرفت. بدون شک لابیهای رژیم که از لابیگری و سیاست مماشات سودهای کلان می برند، بسیار غمگین و ناراحت خواهند شد و البته تا جایی که می توانند خواهند کوشید تا این سیاست را خنثی کنند.

واکنش پایوران رژیم به اعلام تحریهای جدید بسیار مسخره است. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رژیم قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تحریمهای جدید را خط قرمز نظام دانسته و آمریکا را تهدید به تحریمهای متقابل کرد. وی گفت «ما چرا ارتش آمریکا را در لیست گروه تروریستی قرار ندهیم.» البته وی نگفت که اگر رژیم ارتش آمریکا را تحریم کند، چگونه این اقدام مادی می شود؟